Granitový dřez

Granitový dřez – bestseller 21. století

Granitové dřezy jsou přezdívány bestsellery 21. století, a my dáváme tomuto výroku za pravdu. Dřezy, které se objevily na trhu před několika lety, dokázaly nejen přitáhnout pozornost mnoha zákazníků, ale také i vybojovat svůj segment na trhu. Zákazníci se pořád ptají, zda je granitový dřez opravdu tak výhodný a vhodný, jak je popisován. V tomto článku si na ně trochu posvítíme.

Díky čemu je tak oblíbený?

Kvalitní granitové dřezy FRANKE jsou nejen esteticky krásné, ale vysoce kvalitní. V jejich složení je 80 % granitové drtě a 20 % polymerových pojidel (obvykle to jsou akrylové pryskyřice). Díky tomuto složení je zajištěna zvýšená odolnost, a také odolnost vůči vysokým teplotám a hygienická nezávadnost. Takovíto „domácí pomocníci“ jsou ekologicky čistí, což je velmi důležité pro zdraví celé rodiny. Na granitových dřezech FRANKE nikdy nenajdete žádné stopy po kávě, čaji, vině, částí ovoce atd. Tyto dřezy se také nebojí kontaktů s kyselinami nebo alkáliemi, a nebudou příliš hluční, když otevřete kohoutek.

Druhy povrchů takových dřezů jsou různé – od jemně drsných, připomínajících přírodní granit, do hladkých a jemných jako sklo nebo mramor. Jemnost či drsnost povrchu je daná především velikostí a rozměry granitové drtě. Pokud ale vybíráte mezi granitovým a ocelovým dřezem, musíte mít na paměti, že granitové dřezy nemají problém se širokým nebo úzkým odtokem. Navíc, velmi rozšířené na fórech fámy o tom, že po pádu talíře do dřezu se granitový dřez poškodí nebo poškrábe, nejsou pravdivé. Granitové dřezy FRANKE jsou velmi odolné, o čemž svědčí i jejich záruční doba – 10 let. Statistiky tomu nasvědčují a ukazují, že z tisíce majitelů granitového dřezu se s reklamací obracejí pouhý zlomek procenta.